Organizatorzy turnieju, komitet organizacyjny i honorowy

Dariusz Jaworski

Dariusz Jaworski

Nasza przyszłość zależy od dnia dzisiejszego i rozwoju naszych dzieci. Dlatego bardzo leży nam na sercu dobro naszych najmłodszych piłkarzy i rozwój ukochanej dyscypliny jaką jest piłka nożna. Od ponad 10 lat działamy tak, aby stworzyć odpowiedni klimat i miejsce, które będzie spełniało dziecięce marzenia o grze w football na dobrym europejskim poziomie w profesjonalnych warunkach. Cieszymy się, że tak wielu z Was uważa Silesian Cup za taką właśnie imprezę i cyklicznie bierze udział w tym święcie. Witam wszystkich gości z Polski i z zagranicy, dla których uczestnictwo w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Silesian Cup w Świdnicy jest ważnym punktem ich piłkarskiej kariery. Silesian Cup daje wszystkim zawodnikom wiele radości, dostarcza prawdziwych sportowych emocji i pozostawia niezapomniane wrażenia. Na naszych boiskach gościmy przyszłych zwycięzców, którzy za parę lat jako doświadczeni piłkarze będą stanowić o sile naszych klubów i reprezentacji. Kibicujmy więc wszystkim uczestnikom, aby wystarczyło im animuszu i zaangażowania do wspaniałej sportowej walki w duchu fair play!

Komitet Organizacyjny SILESIAN CUP

 1. Krzysztof Konował - Prezes Gryf Świdnica
 2. Dariusz Jaworski - Dyrektor Turnieju Silesian Cup
 3. Przemysław Grzyb - Rzecznik Prasowy Turnieju Silesian Cup
 4. Maria Lasiowska - Kierownik Biura Zawodów Silesian Cup
 5. Marek Orzechowski - Przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej
 6. Sebastian Szukalski - Przewodniczący Obsady Sędziowskiej

Komitet honorowy SILESIAN CUP

 
 1. Ireneusz Zyska - Poseł na Sejm RP
 2. Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
 3. Beata Moskal-Słaniewska - Prezydent Miasta Świdnica
 4. Jerzy Żądło - Zastępca Prezydenta Miasta Świdnica
 5. Piotr Fedorowicz - Starosta Świdnicki
 6. Zygmunt Worsa - Wicestarosta Świdnicki
 7. Jan Czałkiewicz - Dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Prezydent Miasta Świdnica

To już XIV edycja turnieju Silesian Cup. Turnieju niezwykłego i wyjątkowego, który łączy zawodników z całego świata. Młodzi piłkarze spotkają się na boiskach i w ciągu tych kilku dni będą rywalizować o zwycięstwo, przeżywać sportowe emocje, rozwijać swoją pasję do piłki nożnej, ale również nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie. Przede wszystkim jednak, będą się wspólnie dobrze bawić. Silesian Cup jest nie tylko świętem zawodników, ale i niezastąpionych kibiców, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Świdnicy do przybycia na tereny OSiR, dopingowania młodych zawodników w ich walce o wygraną i uczestnictwa w przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Życzę wszystkim zaangażowanym w Silesian Cup wspaniałego i niezapomnianego turnieju, a zawodnikom powodzenia i wielu strzelonych bramek.

Beata Moskal-Staniewska

Ireneusz Zyska Poseł na Sejm RP

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup to wyjątkowa okazja, aby przeżyć niezapomnianą sportową przygodę. W roku 2019 odbędzie się już XIV edycja tego wspaniałego, sportowego festiwalu, nad którym miałem zaszczyt objąć patronat honorowy. W ciągu kolejnych, corocznie organizowanych edycji, Silesian Cup stał się renomowaną marką promującą Miasto Świdnica, ale także Dolny Śląsk, w kraju i za granicą. Gratuluję organizatorom stworzenia znakomitej cyklicznej imprezy sportowej adresowanej do dzieci i młodzieży. Z uznaniem odnoszę się do w pełni profesjonalnego przygotowywania kolejnych edycji Turnieju, które dzięki osiągnięciu wysokiego poziomu rozgrywek i przyjaznej atmosferze, licznie przyciągają zawodników zarówno z polskich, jak i zagranicznych klubów sportowych. Wszystkim młodym zawodnikom życzę zwycięstwa w Turnieju oraz satysfakcji z gry w piłkę nożną w duch fair play, a także dobrej zabawy i nawiązania wielu nowych przyjaźni, kibicom zaś mnóstwa emocji i niezapomnianych wrażeń, a organizatorom, aby Silesian Cup w tym roku był jeszcze lepszy niż przed rokiem.

Wychowankowie klubu Gryf

Dla młodych zawodników turniej Silesian Cup to sprawdzian umiejętności i wytrwałości. Kilkudniowe rozgrywki , duża ilość meczy a przede wszystkim duża dawka emocji może w małym stopniu pokazać piękno prawdziwego futbolu. Brałem udział oraz pomagałem w organizacji tego turnieju i ten czas wspominam bardzo dobrze. Życzę wszystkim zawodnikom udanego turnieju i wielu niezapomnianych wrażeń! Dajcie czadu!

 • Michał Orzechowski wychowanek Gryfa Świdnica, zawodnik I-ligowej drużyny Bruk-Bet Niecierza.
Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ