Silesian Winter Cup 2016 kategoria U10

Trzeci dzień Silesian Winter CUP 2016 to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności piłkarskich przez dziesięciolatków, którzy skwapliwie ją wykorzystali dzięki wsparciu sponsora dzisiejszych zawodów firmy Poltex.

Podobnie jak w dniach poprzednich dwanaście zespołów w dwóch grupach rozgrywkowych, na boisku otoczonym bandami, czyniącymi widowisko jeszcze bardziej dynamicznym i widowiskowym, walczyło o awans do gier półfinałowych tudzież o lokatę zapewniającą prawo do gry o konkretne miejsca w klasyfikacji.
Najlepiej w tej fazie poradzili sobie zawodnicy Falubaz Zielona Góra wygrywając wszystkie swoje spotkania grupy I i notując komplet 15-stu punktów na koncie. Drugą lokatę w tej stawce zapewniła sobie jedna ze świdnickich ekip - Polonia Stal Świdnica. Zwycięzcami grupy II zostały drużyny AKF Poznań oraz Rodło Opole.

Ponieważ każdy z meczy niezależnie od poziomu sportowego poszczególnych drużyn zapewniał młodym piłkarzom i kibicom sporą dawkę emocji, w przerwach pomiędzy kolejnymi fazami rozgrywek organizatorzy zapewnili sposób na rozładowanie napięcia podczas pokazów piłkarskiego freestyle oraz efektownych trików z piłką w wykonaniu mistrza w tej dziedzinie Pawła Skóry, który przy sporym udziale turniejowej maskotki - Dzika stworzył prawdziwy piłkarski spektakl nagradzany gromkimi brawami zachwyconych widzów.

Oba spotkania półfinałowe, bardzo zacięte i wyrównane, obfitujące w wiele efektownych akcji z obu stron zakończyły się identycznym wynikami (2-1). Do finału zakwalifikowały się  zespoły Rodła Opole oraz AKF Poznań , którym przyszło się zmierzyć po raz drug tego dnia. Pierwsze, grupowe starcie zakończyło się jednobramkową przewagą piłkarzy z Opola, jednak w Wielkim Finale to zawodnicy AKF Poznań, których sposób gry - dynamiczny i efektowny, chwalony przez wszystkich obserwatorów zawodów stawał się z meczu na mecz coraz lepszy, okazali się o 4 bramki lepsi od swoich rywali. Trzecie miejsce na podium wywalczyła ekipa Falubaz Zielona Góra pokonując w bardzo zaciętym meczu Polonię Stal Świdnica. Uznanie dla poziomu gry poznańskich piłkarzy potwierdziły również dwie nagrody indywidualne, które przyznano zawodnikom z Wielkopolski.

Dekoracji zwycięzców dzisiejszego Turnieju oraz wyróżnionych zawodników dokonali w imieniu sponsorów  panowie Piotr Kudas z firmy Poltex oraz Radosław Werner - Kierownik Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Podziękowania dla zawodników i kibiców za bardzo udany turniej złożył w imieniu organizatora UKS Gryf Świdnica jego Dyrektor Sportowy Pan Janusz Masny.

Końcowa klasyfikacja kategorii U10:

 1. AKF Poznań
 2. UKS Rodło Opole
 3. UKS AP Falubaz Zielona Góra
 4. MKS Polonia Stal Świdnica
 5. MKS Łużyce Lubań
 6. KP Górnik Wałbrzych
 7. MLUKS Dwójka MOS Lubin
 8. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 9. LKS Olimpia Żerniki Wrocławskie
 10. KKS Polonia Wrocław
 11. Gryf Świdnica
 12. AP Fenomen Leśnica

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy Strzelec: Piotr Radomski - APF Falubaz Zielona Góra
Najlepszy Bramkarz: Jakub Nowaczyk - AKF Poznań
Najlepszy Zawodnik: Zach Cox - AKF Poznań

 

SILESIAN WINTER CUP 2016 - KATEGORIA U8

Jak co roku zaraz po Świętach Bożego Narodzenia Halę Sportową na świdnickim Zawiszowie wypełnili kibice piłki nożnej oraz zawodnicy w kategorii U8 walczący w pierwszej odsłonie zimowej edycji Międzynarodowego Turnieju Silesian CUP o puchar ufundowany przez firmę Galess. Na liście startowej obok znanych już z poprzednich lat ekip z Namysłowa, Wrocławia, Opola czy Wołowa zameldowały się również debiutujące na naszej imprezie drużyny MZKS Łużyce Lubin czy Akademia Bolków z Bolkowa.
Uroczystego otwarcie w imieniu organizatora i uczestnika turnieju UKS Gryf Świdnica dokonał prezes Gryfa - Dariusz Jaworski.

Rozgrywki rozpoczęła rywalizacja fazy grupowej, w której zdobyte lokaty w grupie uprawniały poszczególne zespoły do walki o miejsca w klasyfikacji. Po dwa najlepsze zespoły w grupach awansowały do meczy półfinałowych i dalej do wielkiego Finału. Najlepiej w grupie I zaprezentowali się gospodarze - Gryf I Świdnica oraz debiutująca ekipa Akademii Bolko. W grupie II podobnie aczkolwiek odwrotnie występujący w Silesian CUP po raz pierwszy zespół MZKS Łużyce Lubań wyprzedził świdniczan Polonii Stali Świdnica.

Atrakcją tej fazy rozgrywek były występy mistrza piłkarskich trików Dawida Krzyżowskiego z Nysy oraz tradycyjna loteria fantowa.

O ile w pierwszym, "derbowym" półfinale Gryf Świdnica pewnie pokonał Polonię Stal Świdnica, to finalistę spośród debiutantów musiały wskazać rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z Bolkowa. Goście z Lubania powetowali sobie to w meczu o trzecie miejsce, kiedy to znów po serii rzutów karnych tym razem wykazali się większym opanowaniem od swoich kolegów z Polonii Stal Świdnica.

W wielkim finale spotkały się Gryf I Świdnica oraz Akademia Bolko czyli  zespoły, które ponad siedem godzin wcześniej rozpoczęły dzisiejsze zawody meczem otwarcia. Swoją przewagę, choć wyrażoną jedną, na wagę pucharu bramką, potwierdzili zawodnicy Gryfa Świdnica.
Złote medale oraz puchar ufundowany przez firmę Galess z rąk sponsora Pana Piotra Lepak-Przybyłowicza wraz z zawodnikami odebrał trener zwycięskiej ekipy - Janusz Masny.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne dla :

Najlepszy Strzelec: Krystian Pilarczyk - MZKS Łużyce Lubań

Najlepszy Bramkarz: Dawid Morawski - AP Football Wrocław

Najlepszy Zawodnik: Patryk Podleśny - Gryf I Świdnica

 

Klasyfikacja końcowa kategorii U8:

 1. Gryf I Świdnica
 2. Akademia Bolko Bolków
 3. MZKS Łużyce Lubań
 4. Polonia Stal Świdnica
 5. UKS Rodło opole
 6. NKS Start Namysłów
 7. WKS Śląsk Wrocław
 8. AP FootBall Wrocław
 9. AP 13 Świdnica
 10. MLUKS Dwójka MOS Gubin
 11. Gryf II Świdnica
 12. MKP Wołów
Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ