Relacje Silesian Cup 2017 1 dzień

W odnowionej hali lodowiska OSiR Świdnica odbyło się uroczyste otwarcie XII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej SILESIAN CUP 2017. Zebranych oficjeli i zawodników przywitał Rzecznik Prasowy Turnieju Przemysław Grzyb. Zwyczajową sentencję o otwarciu Turnieju wygłoszoną przez Prezydent Miasta Świdnicy Panią Beatę Moskal-Słaaniewską poprzedziła część artystyczna. Wokalnie zaprezentowała się Klaudia Zyska, pokaz kunsztu sztuki żonglowania piłką  przeprowadzili we wspólnym występie Paweł Skóra i Dawid  Krzyżowski. Całości dopełniły brawurowe i dynamiczne  pokazy mażoletek z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Zaraz potem zaczęło się to na co czekali wszyscy. Pierwsze gwizdki sędziowskie, pierwsze akcje, parady bramkarskie i najważniejsze - piękne bramki i towarzyszące im wybuchy radości zawodników i kibiców, którzy z roku na rok przygotowują swoim zawodnikom coraz bardziej efektowna oprawę.

Relacje Silesian Cup 2017 2 dzień

Pomimo obaw o kaprysy pogody bez zakłóceń przebiegły rozgrywki drugiego dnia SILESIAN CUP 2017, w którym rozstrzygały się lokaty poszczególnych zespołów w fazie  grupowej  naszego Turnieju.

Oprócz atrakcyjnej loterii czy zabaw na dmuchanych konstrukcjach, przerwy między meczami wypełniają zawodnikom mistrzowie piłkarskiego freesstyle Paweł Skóra oraz Dawid Krzyżowski, którzy przy pomocy street football uczą młodych piłkarzy technik panowania nad piłką. Dla tych, którzy chcieliby popracować bardziej nad teorią organizatorzy przygotowali salon gier z konsolami Playstation z zestawem sportowych gier. Ku zdziwieniu i niezręcznej konsternacji organizatorów, FIFA nie okazała się jedyną wybieraną przez uczestników pozycją...

Ale wracając do realnych boisk...

Najmłodszą kategorię wiekową zdominowały ekipy ukraińskiego Czernomorca Odessa, które w obu grupach zameldowały się na pierwszych miejscach. O zaciętości oraz bardzo wyrównanym poziomie rywalizacji świadczy fakt, iż drużyny z kolejnych miejsc premiowanych awansem do gry o miejsca 1-6 w II fazie rozgrywek zdobyły tę samą liczbę punktów a o kolejności decydowały bilanse bramkowe. A są to Dynamo Ryga z Łotwy, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych , Piotrcovia Piotrków Trybunalski oraz reprezentujący barwy gospodarza imprezy Gryf Świdnica.

Mimo, iż do ustalenia miejsc w klasyfikacji fazy grupowej kategorii U-10 pozostały jeszcze trzy spotkania w grupie A, to o awans mogą chyba być spokojni zawodnicy GKS I Bełchatów. Na pozostałych finalistów z tej grupy musimy poczekać do piątku.  Z grupy B do fazy pucharowej awansowały kolejno GKS II Bełchatów, FK Smorgon Białoruś, MKS Żory II - SK I Hranice.

Ciut gorzej gościom z Czech poszło w kategorii U11 Czeskie ekipy zamykają stawkę klasyfikacji po pierwszej rundzie rozgrywek. Na lidera wyrasta jak na razie Widok Skierniewice. Jednak system rozgrywek w tej kategorii daje szansę na rewanż każdemu zespołowi więc emocji nie zabraknie do końca.

O tym, które drużyny dwunastolatków zajmą pierwsze cztery miejsca w grupie i tym samym zyskają prawo do gry w półfinałach , a które będą musiały się zadowolić walką o miejsca 5-8 w końcowej klasyfikacji zadecydują piątkowe mecze.

Wśród najstarszych (U-14) do fazy pucharowej zakwalifikowały się: oba zespoły GKS Bełchatów, Akademie Piłkarskie z Ząbkowic i Żyrardowa, Reprezentacja Lubuskiego ZPN, oraz debiutanci na naszym Turnieju : łotewskie Dynamo Ryga oraz dwa białoruskie zespoły FK Smorgon. Ci ostatni stoczą ze sobą bratobójczy pojedynek w ćwierćfinale.

Relacje Silesian Cup 2017 2 dzień

Relacje Silesian Cup 2017 dzień 3

Za nami gorący, trzeci dzień piłkarskich zmagań XII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej SILESIAN CUP 2017. Dziś poznaliśmy półfinalistów poszczególnych kategorii wiekowych, którzy w sobotę będą walczyć o najwyższe trofea zawodów.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna atrakcja jaką organizatorzy przygotowali naszym młodym sportowcom - Bitwa Bramkarska. Ciekawa sposób rywalizacji dwóch zawodników (niekoniecznie bramkarzy) zaproponowany przez Akademię Bramkarską Totalgoalkeeping dostarczył wielu emocji i zabawy.

W kategorii U-9 honoru polskiej myśli szkoleniowej broni ekipa gospodarzy - Gryf Świdnica. Obok nich w najlepszej czwórce znalazły się dwa ukraińskie zespoły Czernomorec Odessa oraz Dynamo Ryga z Łotwy.

Czernomorec Odessa powalczy również w półfinale kategorii U-10 przeciw GKS Bełchatów, który dowiózł do tego etapu dwie swoje ekipy Półfinałowy komplet zespołów uzupełnia Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Miejsce na podium 11-latków wydaje się niezagrożone dla drużyny Widok Skierniewice. Tuż za nimi rywalizacja będzie chyba nierozstrzygnięta aż do ostatniego spotkania.

GKS Bełchatów kontra MKS Żory oraz czeskie TS Sokol Olsany naprzeciw Akademii Piłkarskiej Żyrardów to półfinałowe pary w kategorii U-12.

Dynamo Ryga po wyrównanym spotkaniu z Lubuskim ZPN w ćwierćfinale, rzutami karnym wywalczyło prawo do gry w półfinale, w którym zmierzy się z białoruskim FK Smorgon. Drugiego finalistę wyłoni mecz pomiędzy GKS Bełchatów i AP Żyrardów.

 

Zwieńczeniem dnia był  rozgrywany już tradycyjnie mecz pomiędzy reprezentacją organizatorów a ekipą trenerów i kierowników drużyn - gości naszego turnieju. I choć stawką meczu była przysłowiowa "pietruszka" to jednak wizja całej "skrzynki pietruszki" wykrzesała z zawodników nieprawdopodobne ambicje i zapał do gry. A może sprawił to doping zawodników przepełniony dziwną chęcią zrewanżowania się swoim trenerom żądaniem ich pełnego zaangażowania  od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Rzecz do rozstrzygnięcia przez badaczy psychologii szkolenia sportowego...

Relacje Silesian Cup 2017 3 dzień

Relacje Silesian Cup 2017 dzień 4

48 drużyn z sześciu krajów. Ponad 700-miuset zawodników w 5-ciu kategoriach wiekowych. 680 bramek w 200-stu meczach rozegranych na 8-miu boiskach, sędziowanych przez ekipę 12-tu arbitrów. Kilkadziesiąt osób - pracowników firmy Dacco, UKS Gryf Świdnica i OSiR Świdnica. Kilkudziesięciu wolontariuszy. Kilkanaście firm i instytucji będących Partnerami i Sponsorami tego wydarzenia. Tych cyferek można by przytoczyć jeszcze sporo ale najważniejsze rzeczy są niepoliczalne - zaangażowanie i sportowa rywalizacja zawodników, radość ze zwycięstwa ale również hartowanie ducha po porażkach, duma i łzy wzruszenia Rodziców i trenerów (sam widziałem), ogrom emocji sportowych, wrażeń z pobytu w sportowej Świdnicy. Popularyzacja sportu i aktywności fizycznej. To wszystko dzięki SILESIAN CUP, którego XII edycję właśnie zakończyliśmy.

W ostatnim dniu tej świetnej imprezy rozgrywane były spotkania decydujące o miejsca w klasyfikacji całych zawodów.
Triumfatorami w poszczególnych rocznikach okazali się:
U-9 - Czernomorec II Odessa (Ukraina)
U-10- Piotrcovia Piotrków Trybunalski
U-11- Widok Skierniewice
U-12- TJ Sokol Olsany (Czechy)
U-14- GKS I Bełchatów

Każda z drużyn biorących udział w Naszym Turnieju została nagrodzona pucharem oraz pamiątkowymi medalami i upominkami dla zawodników.
Najokazalsze trofea wraz ze sprzętem sportowym powędrowały do zdobywców miejsc od 1 do 4.
Zwycięzców nagrodzono również efektownymi tortami autorstwa znanego świdnickiego cukiernika, miłośnika sportu Pana Eugeniusza Kępy z Cukierni KASIA.

Szczegółowe klasyfikacje znajdziecie na naszej stronie.
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć oraz materiałów wideo z każdego dnia naszych zawodów.

I już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach Turnieju SILESIAN CUP:
- III SILESIAN AUTUMN CUP
  28-29 października 2017

- XiV SILESIAN WINTER CUP
  27-30 grudnia 2017

Relacje Silesian Cup 2017 dzień 4

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ