Silesian Winter Cup 2022

Już po raz dziewiętnasty w okresie między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem w Świdnicy odbędzie się halowy turniej piłkarski Silesian Winter Cup. Od 27 do 30 grudnia w hali Zawiszów Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentują się 44 zespoły z całej Polski, w tym takie marki jak Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Chrobry Głogów i wiele liczących się piłkarskich szkółek.

Rywalizacja będzie toczyła się w czterech kategoriach wiekowych- U-12, U-11, U-10 i U-9. Mecze odbywać się będą na boisku otoczonym bandami. W kolejnych dniach imprezy o puchary fundowane przez Posła na Sejm RP Ireneusza Zyskę, Prezydent Miasta Świdnica, Beatę Moskal-Słaniewską, dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzego Żądło oraz firmę Mineral Zdrój zagrają drużyny U-12, U-11, U-10 i U-9. Na starcie pojawią się młodzi piłkarze z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i ziemi lubuskiej. Ciekawostką jest fakt, że zagra też kilka zespołów żeńskich.

Świdnicę będzie reprezentowała Polonia Świdnica, klub powstały na bazie Żeńskiej Akademii Piłkarskiej Polonia Świdnica i Gryfa Świdnica.

Wstęp na zawody jest wolny. Każdego dnia rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9.00. Mecze grupowe trwać będą do 15.00. Od 15.00 do 16.30 gry finałowe.

Program XIX Silesian Winter Cup (Świdnica 27-30.12.2022)

27.12 (wtorek). Kategoria U 12 – rocznik 2011 i młodsi – o Puchar Posła na Sejm RP Ireneusza Zyski
Pogoń Pieszyce, Iskra Kochlice, Orlik Ząbkowice, Chrobry I Głogów, UKS Pieńsk, MNT Sport Solutions Szczytna, Pogoń Pieszyce Girls, AP Dzierżoniów, Miedź Legnica, Chrobry II Głogów, Stroke Wrocław, Orlik Kłodzko

28.12 (środa). Kategoria U 11 – rocznik 2012 i młodsi – o Puchar Prezydent Miasta Świdnica, Beaty Moskal-Słaniewskiej
Iskra Kochlice, Pogoń I Pieszyce, Pogoń II Świebodzin, Miedź I Legnica, Orlik Ząbkowice, Wrocławianie Wrocław, Pogoń II Pieszyce, AP Dzierżoniów, Pogoń Świebodzin II, Stroke Wrocław, Miedź I Legnica, UKS Lechia Dzierżoniów,

29.12 (czwartek). Kategoria U 10 – rocznik 2013 i młodsi – o Puchar Dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzego Żądło
Polonia Świdnica, Pogoń Pieszyce, Mar-Goll Sława, Iskra Kochlice, AP Namysłów, FA Wałbrzych, Polonia Świdnica Girls, Victoria Świebodzice, UKS Pieńsk, Krupiński Suszec

30.12 (piątek). Kategoria U 9 – rocznik 2014 i młodsi – o Puchar Firmy Mineral Zdrój
Polonia Świdnica, FA Wałbrzych, Silesia II Żarów, Chojnik Jelenia Góra, Zagłębie Lubin, Silesia I Żarów, Orlik Ząbkowice, Karkonosze Jelenia Góra, AP Namysłów, Spartak Deszczno

Silesian Winter Cup 2022 rocznik 2011 - U12

Podczas pierwszego dnia zmagań – we wtorek, 27 grudnia w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie do rywalizacji przystąpili jedenastolatkowie. Najlepszą ekipą w kategorii wiekowej U-12 zasłużenie zostali zawodnicy Stroke Wrocław.

Klasyfikacja końcowa:
1. Stroke Wrocław
2. Iskra Kochlice
3. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
4. MNT Sport Solutions Szczytna
5. Miedź Legnica
6. Chrobry I Głogów
7. Chrobry II Głogów
8. Orlik Ząbkowice Śląskie
9. Orlik Kłodzko
10. UKS Pieńsk
11. Pogoń Pieszyce Girls
12. Pogoń Pieszyce

Najlepszy bramkarz: Jakub Bohajczuk (AP Dzierżoniów)

Najlepszy strzelec: Martyna Dębowska (Stroke Wrocław)

Najlepszy zawodnik: Krzysztof Wojnarski (Stroke Wrocław)

Silesian Winter Cup 2022 rocznik 2012 - U11

 Po wtorkowej rywalizacji jedenastolatków, do walki przystąpili dziesięciolatkowie. Na najwyższym stopniu podium tym razem w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie stanęli zawodnicy Dwójki Gubin, biorąc w finale rewanż na ekipie Stroke Wrocław za dotkliwą porażkę z fazy grupowej.

Klasyfikacja końcowa:
1. Dwójka Gubin
2. Stroke Wrocław
3. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
4. Pogoń I Pieszyce
5. Iskra Kochlice
6. Miedź II Legnica
7. Pogoń I Świebodzin
8. UKS Lechia Dzierżoniów
9. Wrocławianie
10. Pogoń II Świebodzin
11. Pogoń II Pieszyce
12. Miedź II Legnica

Najlepszy bramkarz: Zofia Malczyk (Stroke Wrocław)

Najlepszy strzelec: Hubert Strusiński (Dwójka Gubin)

Najlepszy zawodnik: Krzysztof Wojnarski (Stroke Wrocław)

Silesian Winter Cup 2022 rocznik 2013 - U10

Akademia Piłkarska z Namysłowa została trzecim zwycięzcą dziewiętnastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. Ekipa z Opolszczyzny wygrała wszystkie spotkania i pewnie sięgnęła po triumf w kategorii wiekowej U-10. Podium uzupełniły drużyny Iskry Kochlice i GKS-u Krupiński Suszec.

W fazie grupowej namysłowianie kolejno odprawiali z kwitkiem MKS Polonię Świdnica (8:0), MKS Polonię II Świdnica Girls (3:0), Pogoń Pieszyce (6:2) i Iskrę Kochlice (2:1). Na drugiej lokacie w grupie B uplasowali się kochliczanie i to właśnie ta dwójka wyszła do fazy ćwierćfinałowej. W grupie A najlepiej radziły sobie dziewczyny z drużyny MKS-u Polonia I Świdnica oraz GKS Krupiński Suszec. W półfinałach lepsi okazali się reprezentanci grupy B i w meczach o trzecie i pierwsze miejsce doszło do powtórek z pierwszej części turnieju. W spotkaniu o trzeci stopień podium GKS Krupiński Suszec pokonał 2:0 MKS Polonię I Świdnica Girls (w grupie było 1:1). W wielkim finale zespół AP Namysłów po raz drugi tego dnia okazał się lepszy od Iskry Kochlice. Po dość zaciętym spotkaniu grupowym (2:1), w decydującym boju namysłowianie nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, triumfując 6:2.

Klasyfikacja końcowa:
1. Akademia Piłkarska Namysłów
2. Iskra Kochlice
3. GKS Krupiński Suszec
4. MKS Polonia I Świdnica Girls
5. Victoria Świebodzice
6. Pogoń Pieszyce
7. MKS Polonia II Świdnica Girls
8. Football Academy Wałbrzych
9. UKS Pieńsk
10. MKS Polonia Świdnica

Najlepszy bramkarz: Emilia Wójcik (MKS Polonia I Świdnica Girls)

Najlepszy strzelec: Matvii Lauryk (AP Namysłów)

Najlepszy zawodnik: Miłosz Brewiński (Iskra Kochlice)

Silesian Winter Cup 2022 rocznik 2014 - U9

Na starcie turnieju zameldowało się w sumie dziesięć drużyn przydzielonych do dwóch grup. W grupie A najlepsza okazała się ekipa Football Academy Wałbrzych, która wspólnie z drugim w stawce Zagłębiem Lubin awansowała do strefy półfinałowej. W grupie B z kompletem punktów awansował do półfinału pierwszy zespół Silesii Żarów, a także Akademia Piłkarska Namysłów. W meczach o awans do wielkiego finału nie brakło emocji. Akademia Piłkarska z Namysłowa dość pewnie pokonała co prawda Football Academy Wałbrzych w wymiarze 4:1, ale podczas starcia Zagłębia Lubin z Silesią I Żarów do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry było 2:2, ale karne lepiej wykorzystywali żarowianie. Jak się okazało lubinianie w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła przegrali tego dnia jeszcze raz. W meczu o trzecie miejsce z Football Academy było znów 2:2, a następnie rzuty karne lepiej wykorzystywali wałbrzyszanie. W wielkim finale Silesia nie dała większych szans Akademii Piłkarskiej Namysłów, wygrywając 5:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. Silesia Żarów
2. Akademia Piłkarska Namysłów
3. Football Academy Wałbrzych
4. Zagłębie Lubin
5. Chojnik Jelenia Góra
6. Orlik Ząbkowice Śląskie
7. Karkonosze Jelenia Góra
8. Silesia II Żarów
9. MKS Polonia Świdnica
10. Spartak Deszczno

Najlepszy bramkarz: Antoni Wojda (Silesia Żarów)

Najlepszy strzelec: Jan Janes (Silesia Żarów)

Najlepszy zawodnik: Fabian Kurek (Zagłębie Lubin)

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ