Relacje Silesian Cup 2019 1 dzień turnieju

Uroczyste otwarcie XIV Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian CUP uświetniły efektowne pokazy świdnickich marżoletek, prezentacja niezwykłego talentu Adasia Chodynieckiego, który pokazał jak szybko potrafi układać różne odmiany kostki Rubika oraz piłkarski freestyle stałego bywalca naszej imprezy Pawła Skóry którego zawołanie "niech piłka będzie z Wami !!!" natchnęło młodych zawodników z Polski, Estonii, Czech Rosji i Ukrainy do sportowych zmagań na boiskach świdnickiego OSiR-u

Zmagania te rozpoczęła faza grupowa w pięciu kategoriach wiekowych.
Choć padło kilka spektakularnych wyników to w stawce faworytów utrzymuje się po klika drużyn, więc na rozstrzygnięcie tej fazy poczekajmy do jutra.

Relacja Silesian Cup 2019 dzień 2

Drugi dzień Turnieju to ciąg dalszy rozgrywek fazy grupowej. Z przerwami na szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla gości Silesian CUP - loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, strefa Play Station, strefa Dacco z trampoliną i mini boiskiem, wreszcie basem gdzie zawodnicy mogli schłodzić ciała i emocje po zaciętych pojedynkach rozgrywanych na sześciu boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W kategorii U9 do pierwszego miejsca w grupie prze jak burza ekipa UKS SMS Stali Mielec rozbijając rywali nawet dwucyfrowymi wynikami. Jak na razie tylko  Polonia Stal Świdnica zdołała nawiązać z gości z Mielca równorzędną walkę. Zobaczymy jak jutro poradzą sobie świdniczanie z Gryfa - gospodarza Turnieju.

Na dwie grupy zostały podzielone drużyny w kategorii U10. W obu nieżle radzą sobie piłkarze z DJUSsz 11 Djufk Czornomorec Odessa choć w grupie B zawodnikom z Ukrainy nie ustępuje ekipa z  Championss AP Łowicz i o pierwszą lokatę będą walczyć w piątek w ostatnim meczu tej fazy rozgrywek.

Wśród 11-latków komplet spotkań ma już za sobą zespół gospodarzy Gryf II Świdnica. O tym czy utrzyma pozycję lidera zdecyduje jutrzejsze starcie ich kolegów z Gryf I Świdnica z aspirującą do zwycięstwa grupy ekipą z Ukrainy, która potrzebuje zwycięstwa - remis z uwagi na bilans bramek będzie premiował podopiecznych Janusza Masnego.

W kategorii U12 bez straty punktu po pięciu meczach pozostają Kadry Lubuskiego ZPN oraz GKS I Bełchatów. Próbuje ich gonić Polonia Stal Świdnica ale będzie to trudne choć wykonalne zadanie. Finał rozegrają dwa najlepsze zespoły.

Najstarszą kategorie naszych zawodów jak na razie zdominowała drużyna Lubuskiego ZPN z 5-ma zwycięstwami na koncie. Do drugiego miejsca w grupie dającego prawo do gry w finale najbliżej ma GKS Bełchatów z 10-ciom punktami po 5-ciu meczach chociaż na tym etapie nie można przekreślać szans zespołów z Estonii - JK Merkuur-Juunior oraz Maardu LM.

Relacja Silesian Cup 2019 dzień 3

Relacja Silesian Cup 2019 dzień 4

Dobiegła końca XIV edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian CUP 2019.
Najsmutniejsza w dotychczasowej historii Silesian CUP, której rozgrywki finałowe przebiegały w cieniu tragedii jaka wydarzyła w dniu poprzedzającym faze finałową - w trakcie meczu zasłabł i pomimo ofiarnych wysiłków ratowników i lekarzy zmarł Tomasz Modlich - trener APG Gliwice.
Po konsultacjach z zawodnikami i trenerami organizatorzy podjęli decyzję o kontynuacji zawodów również z intencją
uhonorowania i uczczenia pamięci Trenera. Wielke wyrazy uznania należą się zawodnikom i całej ekipie APG Gliwice, którzy dla swojego Trenera również zagrali do końca i aż dwukrotnie stawali na podium.
Każdy mecz poprzedzony został symboliczną minutą ciszy.

Klasyfikacja końcowa Turnieju

Kategoria wiekowa U-9:
1. UKS SMS Stal Mielec
2. Unia I Boryszew
3. SDJuSzOR Czornomorec Czornomorsk (Ukraina)
4. Polonia-Stal Świdnica

Kategoria wiekowa U-10:
1. APG Gliwice
2. DJUSsz 11 Djufk Czornomorec II Odessa (Ukraina)
3. DJUSsz 11 Djufk Czornomorec I Odessa (Ukraina)
4. FK Svietłyj (Rosja)

Kategoria wiekowa U-11:
1. DJUSsz 11 Djufk Czornomorec Odessa (Ukraina)
2. Gryf II Świdnica
3. APG Gliwice
4. Polonia-Stal Świdnica

Kategoria wiekowa U-12:
1. Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej
2. GKS I Bełchatów
3. SK Svietłyj (Rosja)
4. Polonia-Stal Świdnica

Kategoria wiekowa U-14:
1. Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej
2. Maardu LM (Estonia)
3. GKS Bełchatów
4. APG Gliwice

 

Wyróżnienia indywidualne:

Kategoria wiekowa U-9:

 • Król Strzelców: Lewicki Mikołaj – UKS SMS Stal Mielec
 • Najlepszy Bramkarz: Gołębiowski Oktawian – Unia II Boryszew
 • Najlepszy Zawodnik: Eryk Figurski – UKS SMS Stal Mielec

Kategoria wiekowa U-10:

 • Król Strzelców: Pospisil Tomas – TJ Sokół Olsany
 • Najlepszy Bramkarz: Marcel Ostromecki – APG Gliwice
 • Najlepszy Zawodnik: Terzioglo Dmytro – Czarnomorec I Odessa (Ukraina)

Kategoria wiekowa U-11:

 • Król Strzelców: Zara Czernenko – Czornomorec Odessa (Ukraina)
 • Najlepszy Bramkarz: Słomka Piotr – APG Gliwice
 • Najlepszy Zawodnik: Pieńkowski Szymon – Gryf Świdnica

Kategoria wiekowa U-12:

 • Król Strzelców: Mras Tobiasz – GKS I Bełchatów
 • Najlepszy Bramkarz: Ujrmashev Stiepan – SF Svietłyj (Rosja)
 • Najlepszy Zawodnik: Krysiński Alan – Kadra Lubuskiego ZPN

Kategoria wiekowa U-14:

 • Król Strzelców: Kamil Maj – Kadra Lubuskiego ZPN
 • Najlepszy Bramkarz: Foltyn Kacper – GKS Bełchatów
 • Najlepszy Zawodnik: Alteberg Aleksander – Maardu LM (Estonia)
 
Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ