Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup

Mędzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian CUP jest znaną i uznaną imprezą sportową odbywającą się w Świdnicy już od roku 2004j, której organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica. Dwa razy w roku na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu Rekreacji pod patronatem Urzędu Miasta Świdnica, Starostwa Świdnickiego oraz Polskiego Związku piłki Nożnej, przy wsparciu wielu firm spotykają się młodzi zawodnicy wielu renomowanych klubów sportowych oraz szkółek piłkarskich z Polski i zagranicy.

SILESIAN CUP to dwa ważne wydarzenia sportowe w ciągu roku: edycja letnia, to kilkudniowe rozgrywki organizowane w okresie wakacji, edycja zimowa pod nazwą SILESIAN WINTER CUP, to turniej halowej piłki nożnej rozgrywany w grudniu, w trakcie przerwy świątecznej.

Wielokrotnie przebieg zawodów był  prezentowany w telewizyjnych programach sportowych, komentowane w radio jak również opisywane w prasie.

W ramach spotkań i imprez towarzyszących, gościmy wiele znakomitości - znanych piłkarzy wywodzących się z Dolnego Śląska i nie tylko oraz innych znanych osób związanych ze sportem.

Mecze Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego SILESIAN CUP rozgrywane są na obiektach Świdnickiego Ośrodku Sportu i Rekreacji W edycja letniej rozgrywki mają miejsce na trawiastych boiskach OSiR Świdnica przy ul. Sportowej.
Zimą zapraszamy naszych zawodników do nowoczesnej Hali Sportowej "ZAWISZÓW" przy ul.Galla Anonima w Świdnicy.


Nagrody czyli o co gramy

Nasza dewizą jest to aby wszyscy uczestnicy naszego Turnieju zapamiętali udział w nim jako niezapomnianą przygodę. Oprócz licznych atrakcji, sportowej atmosfery i dobrej zabawy, dokładamy wszelkich starań aby niezależnie od osiągniętych wyników każdy z zawodników poczuł że jego wysiłek dla drużyny jest doceniony.

Najlepsze zespoły otrzymują pamiątkowe medale, wspaniałe puchary oraz atrakcyjny sprzęt sportowy fundowany przez sponsorów naszej imprezy.

Pamiątkowe statuetki otrzymują również zawodnicy - zwycięzcy prowadzonych w trakcie Turnieju klasyfikacji, których zadaniem jest wyłonienie

 • Najlepszego Strzelca Turnieju SILESIAN CUP
 • Najlepszego Zawodnika Turnieju SILESIAN CUP
 • Najlepszego Bramkarza Turnieju SILESIAN CUP

Uczestnicy

W każdej edycji Turnieju SILESIAN CUP bierze udział około 1000 zawodników w wieku 8 - 14 lat reprezentując wiele zespołów z takich państw jak Belgia, Czechy, Dania, Holandia, Łotwa, Niemcy, Rosja, Słowacja, USA, Węgry i oczywiście, Polska.

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ