Relacje Silesian Winter Cup 2018 dzień 1 27.12.2019 czwartek

Dwanaście drużyn w dwóch grupach eliminacyjnych zainaugurowało rozgrywki w pierwszym dniu XV edycji Silesian Winter Cup. Zawodnicy  kategorii wiekowej U8 rywalizowali dziś o puchar ufundowany przez OSiR Świdnica - sponsora tytularnego dzisiejszych zawodów.

Obok emocji sportowych na uczestników zawodów czekały atrakcyjne fanty w tradycyjnej już loterii fantowej oraz strefa PlayStation.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepszym ekipom wręczono okazałe puchary i sprzęt sportowy.

Statuetkami nagrodzono wyróżniających się piłkarzy w trzech kategoriach:

 • Król Strzelców : Michał Borowski - MKS Pogoń Pieszyce
 • Najlepszy Bramkarz : Mikołaj Słodkowski - TSSR Polonia Trzebnica
 • Najlepszy Zawodnik : Leon Szuba - Olympic Wrocław

Ceremonii dekoracji zwycięzców dokonał dyrektor ŚOSiR-u Jerzy Żądło oraz grupa wychowanków Gryfa Świdnica, którzy zaczynali swoją przygodę z piłką nożną  m.in w turniejach Silesian Cup, a dziś pretendują do składów kubów Ekstraklasy.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Olympic Wrocław
 2. TSSR Polonia Trzebnica
 3. UKS Gryf I Świdnica
 4. WULKS Korona Wschowa
 5. 1 KS Ślęza Wrocław
 6. UKS Hattrick Głuchołazy
 7. MKS Pogoń Pieszyce
 8. SPAP Gool Wołów
 9. AP Dzierżoniów
 10. KS Górnik Polkowice
 11. PUKS Victoria Wałbrzych
 12. UKS Gryf II Świdnica

Relacje Silesian Winter Cup 2018 dzień 1 27.12.2019 czwartek

Relacje Silesian Winter Cup 2018 dzień 2

O puchar firmy DACCO toczyła się rywalizacja zawodników rocznika 2009 i młodszych, w drugim dniu XV edycji Silesian Winter CUP 2018 w hali OSiR na świdnickim Zawiszowie.

W fazie rozgrywek grupowych liderami pierwszej grupy okazały się zespoły Pogoni Pieszyce oraz świdnickiej Polonii Stali. Grupę drugą zdominowali zawodnicy Lechii Dzierżoniów oraz MLUKS Dwójka MOS Gubin, choć w przypadku tych ostatnich pierwsze spotkanie zakończone stosunkowo wysoką porażką nie zapowiadało awansu do fazy finałowej.

Wysoki i wyrównany poziom potwierdziła konieczność przeprowadzenia serii rzutów karnych dla wyłonienia zwycięzcy jednego z meczy półfinałowych oraz zdobywców wszystkich trzech miejsc na podium. Z "tarczą" w postaci najokazalszego z pucharów  powrócili do domów piłkarze Pogoni Pieszyce. O jakości ich gry świadczą również dwa wyróżnienie indywidualne, które przypadły w udziale zawodnikom tej ekipy. Tuż za za nimi uplasował się zespół Polonii Stali Świdnica. Trzecie miejsce na podium padło łupem dzierżoniowskiej Lechii.

Dariusz Jaworski - prezes UKS Gryf - organizatora Turnieju oraz właściciel firmy Dacco - tytularnego sponsora dzisiejszych zawodów wspomagany przez wychowanków UKS Gryf Świdnica udekorował każdego zawodnika pamiątkowym medalem a czterem najlepszym drużynom wręczył piękne puchary oraz torby pełne sportowego sprzętu.

Klasyfikacja końcowa:

 1. MKS Pogoń Pieszyce
 2. Polonia Stal Świdnica
 3. Lechia Dzierżoniów
 4. MLUKS Dwójka MOS Gubin
 5. AP Namysłów
 6. Orlik Kłodzko
 7. 1 KS Ślęza Wrocław
 8. UKS Gryf I Świdnica
 9. AP 13 Świdnica
 10. Błyskawica Szewce
 11. AP Dzierżoniów
 12. UKS Gryf II Świdnica

Wyróżnienia indywidualne:

 • Najlepszy Bramkarz: Krystian Rychlik - Pogoń Pieszyce
 • Król  Strzelców: Jakub Polański - Pogoń Pieszyce
 • Najlepszy Zawodnik: Natan Dudek - Polonia Stal Świdnica
Relacje Silesian Winter Cup 2018 dzień 3

W trzecim dniu XV Turnieju Silesian Winter CUP piłkarze rocznika 2008 i młodsi rywalizowali o puchar firmy RAFTRANS. Dwanaście zespołów miało do rozegrania po pięć spotkań w fazie grupowej i w zależności od wyników tych zmagań szansę na wywalczenie awansu do fazy finałowej lub prawa do gry o kolejne miejsca w końcowej klasyfikacji.

Jak burza - bez straty punktu przez fazę grupową przeszły ekipy MKS Karkonosze Jelenia Góra oraz MKS Parasol Wrocław zajmując w swoich grupach pierwsze lokaty. Tuż za nimi awans do półfinałów wywalczyli sobie zawodnicy RAP Radomsko oraz ekipa gospodarzy UKS Gryf I Świdnica.
Oba półfinały nie przyniosły rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie i obu finalistów wyłoniły dopiero rzuty karne.
W wielkim finale stanęły naprzeciw siebie zespoły Gryf Świdnica oraz MKS Karkonosze Jelenie Góra. W fazie grupowej identyczne zwarcie zakończyło się zwycięstwem jeleniogórzan i to oni byli faworytem finału jednak świdniczanie stanęli na wysokości zadania po bezbramkowym remisie, w serii rzutów karnych zachowali więcej zimnej krwi i przy znaczącym udziale swojego bramkarza wywalczyli najwyższy stopień na podium. Trzecia lokata przypadła w udziale drużynie wrocławskiego Parasola.

Obok sportowych emocji organizatorzy zadbali również o wiedzę zawodników, kadry trenerskiej oraz rodziców zapraszając wszystkich na szkolenie "Sport w kształtowaniu osobowości u młodego piłkarza - warsztaty metodyczne”.

Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS Gryf I Świdnica
 2. MKS Karkonosze Jelenia Góra
 3. MKS Parasol Wrocław
 4. RAP Radomsko
 5. KS Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 6. UKS Hattrick Głuchołazy
 7. UKS Gryf II Świdnica
 8. AP Dzierżoniów
 9. SPAP Gool Wołów
 10. AS Fenomen Leśnica
 11. Błyskawica Szewce I
 12. KS Górnik Polkowice

Wyróżnienia indywidualne: 

 • Najlepszy Bramkarz: Hubert Charuży - Gryf Świdnica
 • Król Strzelców Turnieju: Filip Łuczak - Gryf Świdnica
 • Najlepszy Zawodnik: Wojciech Bogacz - RAP Radomsko

Relacje Silesian Winter Cup 2018 dzień 3

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ