Silesian Winter Cup 2017 dzień 1

Punktualnie o godz 9.00 rozpoczęła się 14. edycja turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Jerzy Żądło dyrektor OSiR Świdnica, którego obiekty są po raz kolejny areną zmagań młodych piłkarzy i po którego patronatem odbywały się dzisiejsze zawody.

Na liście startowej zameldowało się dwanaście zespołów, w tym dwie ekipy z Białorusi.

Emocje piłkarskie urozmaicał pokazami sztuki żonglerki piłką wielokrotny gość naszej imprezy, Dawid Krzyżowski.

Z fazy grupowej rozgrywek do półfinałów awansowały zespoły Polonii Stali Świdnica , Hattrick Głuchołazy, UKS Lechii Dzierżoniów oraz pełniący rolę gospodarza zawodów Gryf Świdnica.

Zdecydowanie najlepsi w dzisiejszej rywalizacji zawodników z rocznika 2009 okazali się piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy zapisali na swoim koncie komplet siedmiu zwycięstw, a emocjonującym finale pokonali po rzutach karnych UKS Hattrick Głuchołazy.

Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Gryfowi Świdnica, który wynikiem 2-1 pokonał piłkarz z Dzierżoniowa.

Pozostałe świdnickie ekipy zajęły dalsze lokaty. Drużyny AP 13 Świdnica wywalczyły odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce, Gryf II był dwunasty.

 

Wyróżnienia indywidualne:

Król Strzelców: Aleksander Tuchorski - AP Dzierżoniów

Najlepszy Bramkarz: Dawid Kowalczyk - UKS Hattrick Głuchołazy

Najlepszy Zawodnik: Krystian Monica - MKS Polonia-Stal Świdnica

 

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Polonia-Stal Świdnica
2. UKS Hattrick Głuchołazy
3. UKS Gryf I Świdnica
4. UKS Lechia Dzierżoniów
5. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
6. FK II Mińsk
7. Pogoń Pieszyce
8. Akademia Piłkarska 13 Świdnica I
9. Akademia Piłkarska 13 Świdnica II
10. FK I Mińsk
11. SCS Amico Lubin
12. UKS Gryf II Świdnica

Silesian Winter Cup 2017 dzień 1

Silesian Winter Cup 2017 dzień 2

Pod patronatem firmy RafTrans przebiegały rozgrywki drugiego dnia Turnieju Silesian Winter CUP 2017. Tym razem w szranki stanęły drużyny piłkarzy i piłkarek z rocznika 2008 i młodszych. Obok znanych już z poprzednich lat klubów sportowych gościliśmy debiutujące na naszej imprezie ekipy Hattrick Głuchołazy czy MUKS Hattrick Lubsko.

Atrakcją zarówno dla zawodników jak i licznych kibiców były miedzymeczowe pokazy piłkarskiego freestyle w wykonaniu utytułowanego mistrza tej sztuki Pawła Skóry, który prowadził także mini warsztaty pozwalające młodym zawodnikom poznać z bliska i wypróbować technikę wykonywania wielu efektownych trików piłkarskich.

Zawody stały, wg oceny obserwatorów, na wysokim poziomie i w wielu spotkaniach mogliśmy oglądać naprawdę dynamiczną i emocjonującą piłkę nożną. 

W grupowej fazie rozgrywek najlepiej poradziły sobie, zdobywając prawo gry o miejsca na podium, zespoły SP 11 z Jeleniej Góry, zielonogórskiego UKS Falubaz i debiutująca ekipa Hattrick Głuchołazy. Najlepszą czwórkę otwierała jednak drużyna gospodarzy Gryf Świdnica, która bez stary gola i największym dorobkiem bramkowym zajęła I miejsce w grupie II.

Gryfiacy nie zwolnili tempa w fazie finałowej. Po pewnym zwycięstwie nad wiceliderami grupy I (Hattrick Głuchołazy) w finale spotkali się ze świetnie dysponowaną ekipą SP 11 z Jeleniej Góry, która po wyrównanym meczu zakończonym w regulaminowym czasie bezbramkowym remisem musiała jednak po serii rzutów karnych  uznać wyższość świdniczan. Trzecia lokata padła łupem Falubaz Zielona Góra.

Piłkarską dominację i piekielną skuteczność bramkową gryfiaków  potwierdziły wyróżnienia indywidualne, z których statuetki Najlepszego Strzelca (Filip Łuczak - 7 bramek) oraz  Najlepszego Bramkarza (Hubert Charuży -1 stracona bramka w finałowej serii rzutów karnych) powędrowały do podopiecznych trenera Janusza Masnego. Najlepszym Zawodnikiem Turnieju okazał się Marcel Kosiorek z Jeleniej Góry.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gryf I Świdnica
 2. SP 11 Jelenia Góra
 3. UKS Falubaz Zielona Góra
 4. Hattrick Głuchołazy
 5. NKS Start namysłów
 6. UKS Rodło Opole
 7. Polonia Stal Świdnica
 8. AP Dzierżoniów
 9. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 10. AP 13 Świdnica
 11. Gryf II Świdnica
 12. MUKS Hattrick Lubsko

Wyróżnienia indywidulane :

Najlepszy zawodnik: Marcel Kosiorek (SP 11 Jelenie Góra)

Najlepszy bramkarz: Hubert Charuży (Gryf Świdnica)

Najlepszy strzelec: Filip Łuczak (Gryf Świdnica) 7 bramek

Silesian Winter Cup 2017 dzień 2

Silesian Winter Cup 2017 dzień 3

Za nami trzeci dzień rozgrywek 14. edycji Międzynarodowego Turnieju Silesian Winter CUP 2017. W kategorii U-11, dwanaście zespołów w dwóch grupach eliminacyjnych walczyło o cztery miejsca w fazie finałowej lub o kolejne lokaty dające prawo o gry o miejsca w końcowej klasyfikacji. Oprócz znanych futbolowych marek takich jak Śląsk Wrocław czy Zagłębie Lubin mieliśmy okazję oglądać w hali świdnickiego OSiR ekipy z białoruskiego Mińska, Gubina, Polkowic czy Zielonej Góry. Dopisały również dolnośląskie kluby z Wałbrzycha i Dzierżoniowa oraz oczywiście świdnickie drużyny Polonii Stali i Gryfa w roli gospodarza. Patronem oraz fundatorem nagród w dzisiejszych zawodach był Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska.

W przerwach pomiędzy meczami młodzi sportowcy mieli okazję obserwować efektowne pokazy piłkarskich trików w wykonaniu Pawła Skóry, który zarażał swoją pasją, czarował umiejętnościami i przekonywał, iż wiele elementów tej sztuki z powodzeniem może znaleźć zastosowanie podczas gry w trakcie meczu wzbogacając kunszt dryblerski młodych piłkarzy.

Po zakończeniu fazy grupowej rozgrywek, nadzieje na powtórkę z dni poprzednich, kiedy to na najwyższe stopnie podium docierały właśnie świdnickie drużyny, podtrzymywali młodzi piłkarze Polonii Stali Świdnica pod kierunkiem trenera Mariusza Krupczaka, którzy obok obu zespołów Śląska Wrocław oraz MLUKS Dwójki MOS Gubin wywalczyli awans do półfinałów. Tam jednak w starciu z pierwszą drużyną ze stolicy Dolnego Śląska biało-zieloni ulegli wrocławianom, którzy w finałowym meczu o najwyższe trofeum spotkali  się z MUKS Dwójką MOS Gubin. To właśnie ci ostatni po zaciętym pojedynku, którego rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne okazali się tryumfatorami dzisiejszych zawodów. W meczu o trzecie miejsce podopieczni Marusza Krupczaka pewnie pokonali drugą drużynę Śląska Wrocław.

Klasyfikacja końcowa:

1. MLUKS Dwójka MOS Gubin
2. Śląsk I Wrocław
3. Polonia-Stal I Świdnica
4. Śląsk II Wrocław
5. Zagłębie Lubin
6. FK Mińsk
7. KS Polkowice
8. Falubaz Zielona Góra
9. Polonia-Stal II Świdnica
10. Górnik Wałbrzych
11. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
12. Gryf Świdnica

Wyróżnienia indywidualne:

Król Strzelców Turnieju: Jakub Chojnacki - MLUKS Dwójka MOS Gubin

Najlepszy Bramkarz: Piotr Widła - MKS Polonia-Stal Świdnica I

Najlepszy Zawodnik: Oskar Gerstenstein - AP Śląsk Wrocław S.A. I

Silesian Winter Cup 2017 dzień 3

Silesian Winter Cup 2017 dzień 4

Rekordowe 16 drużyn zobaczyliśmy w akcji w ostatnim  dniu rozgrywek IV edycji Silesian Winter CUP 2017. Wyniki klasyfikacji fazy grupowej opartej na czterech  grupach eliminacyjnych decydowały o tym w której drabince fazy pucharowej dany zespół kontynuował swój marsz po ostateczna lokatę w Turnieju.

Zawodnicy w kategorii U-10 walczyli o puchary, nagrody i medale ufundowane przez Sponsora Tytularnego dzisiejszych zawodów - firmę DACCO.

Zmagania i emocje sportowe urozmaicał wszystkim Paweł Skóra - mistrz świata w piłkarskich trikach, którego pokazy piłkarskiej ekwilibrystyki wzbudzały uznanie i podziw tak młodych piłkarzy jak i trenerów i zgromadzonych na Hali świdnickiego Zawiszowa kibiców.

Już pierwsze mecze toczone z wielką zaciętością i zaangażowaniem oraz w bardzo dynamicznym tempie wspomaganym przez otaczające pole gry bandy zapowiadały solidne sportowe emocje aż do finału.

Gryf I plasując się na II miejscu swojej grupy, jako jedyna ze świdnickich ekip wywalczyła prawo do gry o miejsca 1-8. Pozostałym reprezentantom piłkarskiego "zagłębia" na Dolnym Śląsku na jakie, dzięki takim właśnie jak SILESIAN CUP imprezom, wyrasta nasze miasto przyszło zmagać się o lokaty 9-16 końcowej klasyfikacji.

Jednak czwórkę pretendentów do miejsc na podium utworzyły drużyny Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, Śląska SA Wrocław, Esbank RAP Radomsko i AP Chojnik Jelenia Góra. Właśnie goście z Jeleniej Góry w starciu piłkarzami z Radomska po bardzo szybkim i wyrównanym meczu finałowym, zaledwie jednym golem zapewnili sobie zwycięstwo w Turnieju. W meczu o trzecie miejsce, Śląsk Wrocław nie pozostawił złudzeń piłkarzom w Wałbrzycha i pewnie, czterema bramkami wdarł  się na ostatnie miejsce medalowe.

 

Końcowa klasyfikacja:

 1. Esbank RAP Radomsko
 2. Ap Chojnik Jelenia Góra
 3. Śląsk SA Wrocław
 4. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 5. AMP Budziszów Wielki
 6. Gryf I Świdnica
 7. AP Dzierżoniów
 8. UKS Lechia Dzierżoniów
 9. KS Karkonosze Jelenia Góra
 10. MKS Polonia Stal Świdnica
 11. UKS Rodło Opole
 12. Młoda Polonia Wrocław
 13. AP 13 Świdnica
 14. NKS Start Namysłów
 15. KS Górnik Wałbrzych
 16. Gryf II Świdnica

Wyróżnienia indywidualne :

Król Strzelców Turnieju: Franek Mituła - ESBANK RAP Radomsko

Najlepszy Bramkarz: Wiktor Łyczkowski - AP Chojnik Jelenia Góra

Najlepszy Zawodnik: Bartek Zieliński - ESBANK RAP Radomsko

Silesian Winter Cup 2017 dzień 4

Silesian Winter Cup 2017 - U10

O puchar ufundowany przez DARBO Dariusz Borodziuk rywalizowali w trzecim dniu X Międzynarodowego Turnieju Silesian Winter CUP 2013 zawodnicy w kategorii U10 (rocznik 2003 i młodsi). Niezwykle silnie obsadzone zawody z zawsze świetnie prezentującymi się ekipami z Czech oraz takimi firmami jak Zagłębie Lubin, ekipy z Jeleniej Góry czy wreszcie zespołem gospodarzy Gryf Świdnica pod kierunkiem trenera Mariusza Krupczaka zapewniły emocjonujący i widowiskowy spektakl w hali Zawiszów w Świdnicy.

Tym razem ekipa gospodarzy Gryf Świdnica dotarła do miejsca na podium ulegając w finale drużynie Zagłębia Lubin, która wzorem swoich kolegów z kategorii U8 zwyciężyła całe zawody. Trzecią lokatę po pokonaniu niekwestionowanego faworyta FK Nachod zajęła ekipa UKS Javoria Jawor. Zawodnicy z Jawora swoje brązowe medale dodatkowo okrasili statuetkami wyróżnień indywidualnych we wszystkich nagradzanych klasyfikacjach:

 • Najlepszy Strzelec -Kusztal Patryk Javoria Jawor
 • Najlepszy Zawodnik -Karbowiak Bartosz Javoria Jawor
 • Najlepszy Bramkarz -Kulik Kamil Javoria Jawor

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się również występy cheerleaderek z Gimnazjum nr 4 w Świdnicy oraz pokazy zawodników świdnickiego klubu taekwondo z mistrzem świata Jerzym Brzostowskim. Ten ostatni tym razem ku uciesze publiczności sprawdził odporność na stres turniejowej maskotki - blisko dwumetrowego dzika, strącając z uśmiechem na ustach, butelkę z głowy (dzika), nogą (własną). Dzik zachował kamienną twarz i - dzięki precyzji mistrza - również głowę na karku.

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ