Silesian Cup 2015 dzień 1

IX Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup 2015 rozpoczęty!

Uroczystego otwarcia poprzedzonego niezwykle efektownymi pokazami grupy tanecznej, akrobatyki sportowej oraz wschodnich sztuk walki dokonała Prezydent Świdnicy Pani Beata Moskal - Słaniewska. Specjalne podziękowania za idee Turnieju i jego realizację skierowane zostały do pomysłodawcy i głównego organizatora imprezy Pana Dariusza Jaworskiego oraz do jednego z najwierniejszych donatorów świdnickiego sportu młodzieżowego, "najlepszego kibica wśród cukierników i najlepszego cukiernika wśród kibiców' Pana Eugeniusza Kępy.

Wkraczających na kompleks boisk zawodników powitała orkiestra oraz imponujący start balonu prowadzonego przez uczestnika wyścigu o Puchar Gordon Benetta - Krzysztofa Zaparta.
Nie zważając jednak na ogrom atrakcji przygotowanych przez organizatorów młodzi zawodnicy z entuzjazmem rzucili się w wir rywalizacji sportowej, która rozpoczęła się w dniu dzisiejszym  rozgrywkami fazy grupowej w poszczególnych kategoriach.
Przerwy pomiędzy meczami uatrakcyjniała m.in. możliwość skorzystania z kąpieliska oraz rywalizacja "Turbo Kozak", w której wybrani zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności techniczne zdobywając punkty dla swoich drużyn.
Jutro kolejne mecze fazy grupowej. ZAPRASZAMY

Silesian Cup 2015 dzień 2

IX Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup 2015 wszedł w drugą część grupowej fazy rozgrywek. W większości kategorii wiekowych poznaliśmy już zwycięzców poszczególnych grup i wiemy jak będzie wyglądać "drabinka" fazy pucharowej. Nierozstrzygnięte pozostają jeszcze kwestie lokat w grupie B w kategorii U14, w której decydujące będą ostatnie spotkania rozgrywane w piątek. Świadczy to o bardzo wyrównanym poziomie drużyn w tej kategorii. Liderami pozostałych grup okazały się zespoły GKS Bełchatów IV i Notecianka Pakość.
Wśród najmłodszych najbardziej efektownie rozpoczęła turniej ekipa Polonii Stal Świdnica, która bez straty gola, za to imponującą liczbą 75 bramek staje się jednym  faworytów.

W grupie B U9 najlepszą okazała się drużyna Dąbroczanki Pępowo.
W kategorii 10-cio latków triumfowali świdniczanie oraz Dąbroczanka Pępowo.
W połączonych kategoriach U11 chłopców i U13 dziewcząt liderzy grup to FA Leszno, Piast Nowa Ruda  i znów zawodnicy Polonii Stali Świdnica.
Ekipy kobiece - niezależnie od rywalizacji o miejsca w klasyfikacji ogólnej - będą w kolejnych dniach walczyły o miejsca w kategorii dziewcząt.
Ciekawie zapowiada się faz pucharowa w kategorii U12 gdzie pierwsze miejsca w grupach zajęli goście  z Rosji (Hamowniki Moskwa), Stal Rzeszów i, uwaga, Polonia Stal Świdnica !

Jutro ostatnie mecze grupowe najstarszych oraz wielkie emocje w meczach fazy pucharowej pozostałych. Ciąg dalszy popularnego Turbo Kozaka którego triumfatorzy  każdego dnia odbierają nagrody od sponsora - Galerii Świdnickiej.

Prognozy wskazują, iż jutro znów przydadzą się kurtyny wodne jakie organizatorzy zapewniają młodym zawodnikom by ostudzić rozgrzane organizmy - bo emocji sportowych ostudzić się już nie da...

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ