Turnieje Silesian Cup

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian CUP jest znaną i uznaną imprezą sportową odbywającą się w Świdnicy już od roku 2004j, której organizatorem  jest Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica.
Dwa razy w roku na obiektach Świdnickiego  Ośrodka Sportu  Rekreacji pod patronatem Urzędu Miasta Świdnica, Starostwa Świdnickiego oraz Polskiego Związku piłki Nożnej,  przy wsparciu wielu firm  spotykają się młodzi zawodnicy wielu renomowanych klubów sportowych oraz szkółek piłkarskich z Polski i zagranicy.
W każdej edycji Turnieju SILESIAN CUP bierze udział około 1000 zawodników w wieku 8 - 14 lat reprezentując wiele zespołów z takich państw jak Belgia, Czechy, Dania, Holandia, Łotwa, Niemcy, Rosja, Słowacja, USA, Węgry i oczywiście, Polska.
Wielokrotnie przebieg zawodów był  prezentowany w telewizyjnych programach sportowych, komentowane w radio jak również opisywane w prasie.

W ramach spotkań i imprez towarzyszących, gościmy wiele znakomitości - znanych piłkarzy wywodzących się z Dolnego Śląska i nie tylko oraz innych znanych osób związanych ze sportem.

Mecze Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego SILESIAN CUP rozgrywane są na obiektach Świdnickiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. W edycja letniej rozgrywki mają miejsce na trawiastych boiskach OSiR Świdnica przy ul. Sportowej. Zimą zapraszamy naszych zawodników do nowoczesnej Hali Sportowej "ZAWISZÓW" przy ul.Galla Anonima w Świdnicy.

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ