Silesian Cup 2014 dzień 1

IX Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup 2014 rozpoczęty!

W tym drugim co do wielkości młodzieżowym turnieju piłkarskim w Polsce o puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe w trzech kategoriach wiekowych walczy 65 zespołów z Polski i Rosji. Zwycięzców poznamy w sobotę.

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia zawodów uczestnicy Turnieju wyszli na płytę główną stadionu przy dźwiękach Polsko-Niemieckiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Anpfiff Europa. Tradycyjną sentencję „9. Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup uważam za otwarty” wygłosiła Monika Żmijewska z biura prezydenta Świdnicy.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano 55 spotkań.

W kategorii U 10 komplet zwycięstw na koncie mają zespoły: Chojnika Jelenia Góra (3 mecze) oraz Gryf I Świdnica, Football Academy I Leszno, Akademia Sportu Milicz i Znicza Kłobuck (2 mecze).

W kategorii U 12 najlepszy start zanotowali gracze Notecianki Pakość, Gryfa I Świdnica (3 zwycięstwa w 3 grach) oraz GKS-u I Bełchatów, GKS-u II Bełchatów, Orlika Prudnik, Zagłębia I Lubin, Śląska I Wrocław, Górnika Jaworzna i MKP Wołów (2 zwycięstwa w 2 grach).

Wreszcie w najstarszej kategorii – U 14 komplet dwóch zwycięstw mają zespoły: GKS-u I Bełchatów, GKS-u II Bełchatów, GOSSM I Koszalin i Zagłębia Lubin.

Obok emocji sportowych na młodych zawodników czeka pokaźna porcja atrakcji przygotowana przez organizatorów imprezy.

Na naszej stronie można obejrzeć wyniki wszystkich spotkań, klasyfikacje rozgrywek fazy grupowej, bieżący stan rywalizacji o tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju oraz relacje fotograficzne.

O naszym Turnieju donoszą media : gazeta.pl, swidnica24.pl , swidnicafakty.pl, ws-24.pl

Zapraszamy również do kibicowania na żywo na stadionie OSiR Świdnica. W czwartek drugi dzień zmagań. W kategorii U 14 odbędą się pierwsze mecze fazy pucharowej, młodsi będą kontynuowali eliminacje grupowe. Naprawdę będzie na co popatrzeć!

Silesian Cup 2014 dzień 1

SILESIAN CUP 2014, Dzień 2.

SILESIAN CUP 2014, Dzień 2., rozgrywki fazy grupowej.

Drugi dzień rozgrywek Międzynarodowego Turnieju Silesian CUP 2014 dobiegł końca.

Poznaliśmy klasyfikacje fazy grupowej w kategorii U14, która rozpoczęła już zmagania pucharowe. Nie zawiedli faworyci plasując się na czołowych miejscach w grupie - GKS Bełchatów, GOSSM Koszalin, Zagłębie Lubin.

Najmłodszym (kat. U10) pozostały jeszcze trzy mecze w grupie A by wyłonić liderów tego etapu zawodów. W pozostałych grupach wszystko jest już jasne, a piłkarze mogą już znaleźć swoje drużyny w drabince rozgrywek pucharowych. Zwycięzcy grup B,C i D to odpowiednio : Gryf Świdnica II, Chojnik Jelenia Góra oraz Znicz Kłobuck.

W kategorii U12 ostateczne rozstrzygnięcia o miejscach w poszczególnych grupach zapadną w czwartek choć wyraźnie już widać pretendentów do czołowych lokat fazy grupowej.

Na naszej stronie publikujemy pełne i aktualne wyniki spotkań oraz przebieg rozgrywek w każdej kategorii wiekowej.

Dzisiejsze zmagania urozmaicone były pokazami niezwykłej sprawności i kunsztu obchodzenia się z piłką (jedną, dwiema, trzema , czterema... itd) w wykonaniu mistrza żonglerki piłkami do koszykówki Mieszko Włodarczyka oraz Dawida Krzyżowskiego specjalisty od freestyle football czyli trików i przeróżnych ewolucji piłką nożną, które niezmiennie wzbudzają ogromne zainteresowanie i podziw wśród młodych zawodników i nie tylko.

Pogoda dopisuje, emocje z każdym meczem się wzmagają - ciekawie zapowiadają się piątkowe spotkania fazy pucharowej.

Zapraszamy do kibicowania.

Silesian Cup 2014 dzień 2

Silesian Cup 2014 dzień 3

Piątek (to już 3. dzień turnieju Silesian CUP 2014!) upłynął pod znakiem niezwykle zaciętej walki w fazie pucharowej oraz ogromu dodatkowych atrakcji.

Turniejowe miasteczko, w jakie od środy zamieniły się obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji odwiedził Dawid Krzyżowski, mistrz Polski w trikach piłkarskich oraz szczudlarze z Teatru Żywego w Bielawie.

Do akcji wkroczyli też strażacy – ogromnym powodzeniem cieszyła się kurtyna wodna i stworzony z piany dywan, w której uczestnicy z radością taplali się w przerwach między kolejnymi meczami.

Na finał dnia był grill i tradycyjny mecz Organizatorów z Gośćmi, którym na moment uczestnicy zamienili się rolami - dorośli biegali po boisku, a młodzież zagrzewała do boju i skandowała światłe porady.

Tym razem 3:1 (0:1) wygrała ekipa organizatorów Silesian Cup.

Bramki zdobyli: Rafał Tragarz (2) i Arkadiusz Felich dla gospodarzy oraz Rafał Wojciechowski dla Gości (Unia Boryszew). Grano 2x25 minut. Co ciekawe nie wykorzystano aż dwóch rzutów karnych (po jednym z każdej strony). W obu przypadkach świetnie zachowali się bramkarze: Waldemar Jóźwiak (Organizatorzy) i Kamil Strzelczyk (Goście/Znicz Kłobuck).

Mecz zakończyło wspólne pozowanie do pamiątkowej fotografii, na której nie mogło zabraknąć naszej maskotki turniejowej - sympatycznego dzika.

W sobotę odbędą się decydujące starcia. W kategorii U 10 walka o finał rozegra się między zespołami Gryf I Świdnica i Akademia Sportu Milicz oraz Chojnik Jelenia Góra i Football Academy I Leszno. W kategorii U 12 w czołowej czwórce znalazły się ekipy Notecianki Pakość, MKP Wołów, GKS-u I Bełchatów i Górnika Jaworzno, natomiast w U 14: GOSSM I Koszalin, Zagłębia I Lubin, GOSSM III Koszalin i GKS-u II Bełchatów.

Finały zaplanowano na 12.30 (U 10), 13.10 (U 12) i 14.00 (U 14).

Około godziny 15.30 w hali sztucznego lodowiska rozpocznie się ceremonia zakończenia turnieju i nagrodzenie zwycięzców.

Ostatni akcent IX. edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup 2014 będzie obfitował w ciekawe wydarzenia artystyczne i niespodzianki!

Silesian Cup 2014 dzień 3

Silesian Cup 2014 dzień 4

Finały dwóch młodszych kategorii zakończyły się dopiero rzutami karnymi.

W U10 próbę nerwów lepiej od gospodarzy z Gryfa I Świdnica wytrzymali zawodnicy Chojnika Jelenia Góra.

W U12 defensywnie usposobiony MKP Wołów zremisował 2:2 z GKS-em Bełchatów, a w karnych przechylił szalę na swoją korzyść.

W U14 pewnie zwyciężyło Zagłębie Lubin. Piłkarze ze stolicy polskiej miedzi ograli 3:1 zespół z Bełchatowa.

Wyniki Silesian Cup 2014

Kategoria U10

Finał: Chojnik Jelenia Góra – Gryf Świdnica 1:1, k. 1:0
Mecz o 3 miejsce: Akademia Sportu Milicz – Football Akademia I Leszno 4:2
Półfinały: Chojnik – FA I 3:0, Gryf – AS 2:1
Mecz o 5 miejsce: Athletic Kaliningrad – Unia Boryszew 2:1
Mecz o 7. miejsce: Znicz Kłobuck – Gryf II Świdnica

Najlepszy strzelec – Jakub Szczypior (Znicz) – 16 goli
Najlepszy bramkarz – Aleksander Steffen (Chojnik)
Najlepszy zawodnik – Patryk Olejnik (FA I)

Kategoria U12

Finał:MKP Wołów – GKS I Bełchatów 2:2, k. 3:2
Mecz o 3 miejsce: Górnik Jaworzno – Notecianka Pakość 3:1
Półfinały: GKS I – Górnik 3:2, Wołów – Notecianka 3:2
Mecz o 5 miejsce:Kadra Lubuska I – Gryf I Świdnica 2:2, k. 3:2
Mecz o 7. miejsce: Zagłębie I Lubin – Orlik Prudnik 2:0

Najlepszy strzelec – Jakub Siga (Górnik) – 24 gole
Najlepszy bramkarz
– Maksymilian Adamek (Górnik)
Najlepszy zawodnik – Paweł Zerka (GKS I)

Kategoria U 14

Finał: Zagłębie II Lubin – GKS II Bełchatów 3:1
Mecz o 3 miejsce: GOSSM I Koszalin – GOSSM III Koszalin 4:0
Półfinały: Zagłębie – GOSSM I 2:0, GKS II – GOSSM III 6:0
Mecz o 5 miejsce: Kadra Lubuskiego – Gryf Świdnica 2:0
Mecz o 7. miejsce: Górnik I Jaworzno – Notecianka Pakość 2:1

 

Najlepszy strzelec – Jakub Karbownik (GKS II) – 12 goli
Najlepszy bramkarz
Jakub Fryc (GOSSM I)
Najlepszy zawodnik – Filip Kamiński (Zagłębie)

Końcowa kolejność U10:

1.Chojnik Jelenia Góra, 2. Gryf I Świdnica, 3. Akademia Sportu Milicz, 4. Football Academy I Leszno, 5. Athletic Kaliningrad, 6. Unia Boryszew, 7. Znicz Kłobuck, 8. Gryf II Świdnica, 9. MKS Oława, 10. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, 11. Notecianka Pakość, 12. Piast Zawidów, 13. Football Academy II Leszno, 14. Victoria Świebodzice, 15. MKP Wołów, 16. Polonia-Stal Świdnica, 17. RAP Radomsko, 18. Trik Wrocław, 19. GKS I Bełchatów, 20. Kolejarz Gliwice, 21. FC Góra 22. GKS II Bełchatów.

Końcowa kolejność U12:

1. MKP Wołów, 2.GKS I Bełchatów, 3. Górnik Jaworzno, 4. Notecianka Pakość, 5. Kadra Lubuska I, 6. Gryf I Świdnica, 7. Zagłębie I Lubin, 8. Orlik Prudnik, 9. Stomil III Olsztyn, 10. Gryf III Świdnica, 11. Kadra Lubuskiego II, 12. GKS II Bełchatów, 13. Trik Wrocław, 14. Akademia Piłkarska II Żyrardów, 15. Śląsk II Wrocław 16. Gryf II Świdnica, 17. GKS II Bełchatów, 18. Polonia-Stal Świdnica, 19. Akademia Piłkarska I Żyrardów, 20. Unia Boryszew, 21. Zagłębie II Lubin, 22. Football Academy Leszno, 23. Stomil I Olsztyn, 24. Śląsk II Wrocław, 25. Stomil II Olsztyn, 26. Piast Zawidów, 27. GKS IV Bełchatów, 28. Gryf IV Świdnica

Końcowa kolejność U14:

1. Zagłębie Lubin 2. GKS II Bełchatów, 3. GOSSM I Koszalin, 4. GOSSM III Koszalin, 5. Kadra Lubuskiego, 6. Gryf Świdnica, 7. Górnik I Jaworzno, 8. Notecianka Pakość, 9. Orzeł Ząbkowice, 10. Notecianka Pakość, 10. GKS Bełchatów, 11. Akademia Piłkarska Żyrardów, 12. Sparta Prudnik, 13. GOSSM II Koszalin, 14. GKS III Bełchatów, 15. Football Academy Leszno

Silesian Cup 2014 dzień 4

Silesian Cup 2014 dzień 4 zakończenie

Olbrzymich emocji dostarczyła ceremonia zakończenia turnieju. Uczestnicy zostali obsypani nagrodami, a dodatkowymi atrakcjami były występy profesjonalnego zespołu cheerleaderek oraz iluzjonisty.

Za rok dziesiąty turniej. Chcemy być nie tylko największym, ale i najlepszym turniejem w Polsce – mówił tuż po zakończeniu dziewiątej edycji turnieju Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica, głównego organizatora zawodów.

Ważni są zwycięzcy, uczestnicy, ci którzy dają na to pieniądze, ale najważniejsi są ludzie, którzy maja serce i umiejętności żeby ten turniej zorganizować i poprowadzić. To ogromny wysiłek. Stąd moje głębokie uznanie i podziękowanie dla ludzi, którzy pod przewodnictwem pana prezesa Dariusza Jaworskiego chcieli się zaangażować. Potrafią to robić, a ten turniej staje się prawdziwą wizytówką Świdnicy w dziedzinie sportu – podkreślał Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Silesian Cup 2014 dzień 4 podium i podsumowanie

Wszystko co dobre się kiedyś kończy. IX Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian CUP 2014 właśnie dobiegł końca - zasłużone laury dla Chojnika, Wołowa i Zagłębia.

Po rozegraniu blisko 300 meczów poznaliśmy triumfatorów 9. Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup 2014.

Chojnik Jelenia Góra zwyciężył w kategorii U10, MKP Wołów w U12, a Zagłębie Lubin w U14. Zawody organizowane przez Gryf Świdnica w rekordowej obsadzie 65 drużyn i ponad 900 uczestników od środy do soboty odbywały się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Już dziś zapraszamy na edycję zimową turnieju -

SILESIAN WINTER CUP 2014
w dniach 27-30.12.2014

Kategorie wiekowe: U8, U9, U10, U11 (wszystkie rozgrywki w ramach jednej kategorii wiekowej odbywają się w ciągu jednego dnia).

Kolejna, X edycja SILESIAN CUP 2015 już za rok, w sierpniu.

Do zobaczenia!

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ