XV Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup 04-07.08.2021

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup 2021

Zapraszamy już po raz XV na letni SILESIAN CUP - Międzynarodowy Turniej Piłkarski. Festiwal piłkarski połączony z różnorodnymi imprezami towarzyszącymi, gościnnością i profesjonalizmem gospodarzy stanowi wspaniałe miejsce do spędzenia w przyjaznej atmosferze piłkarskich wakacji. (istnieje mozliwość przedłużenia pobytu i zorganizowania obozu sportowego).

INFORMATOR SILESIAN CUP 2021
Kategorie chłopcyU15U13U12U11U10U9
Roczniki2007/20082009 2010 201120122013
 Liczba zawodników w grze11997 7 5
Liczba zawodników w drużynie z bramkarzem1614141212 10
 Minimalna liczba meczów888 10 10 10
Czas trwania meczu2 x 20 min 2 x 15 min2 x 15 min 2 x 15 min 2 x 15 min  2 x 15 min
Boisko100x80m70x40m70x40m50x30m50x30m40x26m

PLAN TURNIEJU:

 • 03.08.2021 wtorek - przyjazd do Świdnicy, akredytacja, informacja o turnieju, spotkanie kierowników drużyn
 • 04.08.2021 środa - ceremonia otwarcia, mecze eliminacyjne w grupach
 • 05-06.08.2021 czwartek, piatek - mecze półfinałowe, finałowe, uroczyste zakończenie turnieju
 • 07-08.08.2021 wyjazd sobota lub  niedziela 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 • w turnieju biorą udział drużyny zakwalifikowane przez organizatorów po pisemnym zgłoszeniu na formularzu zgłoszeniowym do 30.06.2021
 • opłata wpisowego w  wysokości 690 zł do dnia 30.06.2021

NAGRODY:

 • puchary dla każdej drużyny oraz okazjonalny medal i upominek dla kazdego zawodnika
 • nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego dla drużyn z miejsc od I - IV
 • nagrody rzeczowe + statuetki dla najlepszych bramkarzy, zawodnikow i strzelców
ORGANIZATORZY:
 • turniej organizowany jest pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Prezydenta Miasta Świdnica, Starosty Powiatu Świdnickiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, przez UKS "GRYF" Świdnica oraz ŚOSiR

OBIEKTY:

 • Obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Śląska 35, 58-100 Świdnica
 • Boisko przy Technikum Mechanicznym nr 1 w Świdnicy ul. Sikorskiego 41, 58-100 Świdnica

BAZA NOCLEGOWA

Baza noclegowa do pobrania 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

ROCZNIKI ZASADY:

 • turniej organizowany jest dla pięciu kategorii wiekowych. Szczegółowe zasady w regulaminie.

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE:

 • strefa PlayStation
 • loteria fantowa (każdy los wygrywa)
 • dmuchańce, cymbergaj
 • warsztaty sportowe
 • festiwal Food Trucków
 • pokazy i występy artystyczne
 • spotkania integracyjne dla trenerów i kierowników drużyn

Wszelkie pytania kierować prosimy do: tel. 601 405 105

Edycja letnia

Letnia edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian CUP odbywa się na boiskach Stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej.

Do dyspozycji startujących w zawodach zespołów mamy kilka płyt boisk trawiastych, boisko ze sztuczną nawierzchnią, szatnie oraz pełne zaplecze sanitarne. Na terenie obiektu w czasie imprezy działają punkty gastronomiczne oraz wiele atrakcji dla zawodników i kibiców.

Opis kompleksu boisk:

Boisko piłkarskie nr 1 zlokalizowane na stadionie głównym. Boisko z nawierzchnią trawiastą o wymiarach 105x70m, posiadające obszerną trybunę z 700 miejscami siedzącymi i wydzielonym sektorem dla kibiców drużyn przyjezdnych. Obiekt ten jest wykorzystywany jako arena najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym mieście (rozgrywki III ligi, mecze Pucharu Polski, inne imprezy sportowo- rekreacyjne o charterze masowym). Płytę boiska okala, licząca 6 torów, szutrowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów.

Boisko piłkarskie nr 2 (treningowo-meczowe) z nawierzchnia trawiastą o wymiarach 100x65m. Obiekt posiada sztuczne oświetlenie w postaci 18 lamp halogenowych o łącznej mocy 500 LUX/Wat, umieszczonych na 6 masztach wzdłuż linii bocznych. Boisko wykorzystywane jest do przeprowadzenia treningów, jak również rozgrywek ligowych. Płyta boiska sąsiaduję bezpośrednio z przebieralnią dla zawodników i kawiarenką.

Boisko piłkarskie nr 3 ze sztuczną murawą, które zostało oddane do użytku w sierpniu 2009 roku. Nawierzchnia boiska o wymiarach 92x62m wykonana jest z materiałów o bardzo wysokich parametrach technicznych, które umożliwiają grę przy najbardziej nawet niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Boisko posiada sztuczne oświetlenie, w postaci 24 lamp halogenowych o łącznej mocy 6000 lux, rozmieszczonych na czterech masztach w narożnikach boiska. Tuż obok obiektu mieszczą się zmodernizowane przebieralnie z pełnym węzłem sanitarnym.Wysoki poziom wykonania potwierdzają specjalne certyfikaty FIFA 2, jakie otrzymał obiekt. Funkcjonalność boiska podkreślają również sami piłkarze, w tym zawodnicy klubów ekstraklasy.

Boisko piłkarskie nr 4 (treningowe) z nawierzchnią trawiastą o wymiarach 90x50m. Wzdłuż linii bocznych boiska znajdują się przenośne trybuny, natomiast za bramkami zamocowane zostały wychwyty do piłek.

Boisko wielofunkcyjne nr 5 z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 40x20m. Obiekt posiada sztuczne oświetlenie. Na płycie boiska zostały wytyczone pola do gry w mini piłkę nożną i koszykówkę. W centrum kompleksu znajduje się kawiarnia, czynna od maja do września.

Silesian Cup 2019 - zapowiedź

Nagrody - czyli o co gramy

Nasza dewizą jest to aby wszyscy uczestnicy naszego Turnieju zapamiętali udział w nim jako niezapomnianą przygodę. Oprócz licznych atrakcji, sportowej atmosfery i dobrej zabawy, dokładamy wszelkich starań aby niezależnie od osiągniętych wyników każdy z zawodników poczuł że jego wysiłek dla drużyny jest doceniony.

Najlepsze zespoły otrzymują pamiątkowe medale, wspaniałe puchary oraz atrakcyjny sprzęt sportowy fundowany przez sponsorów naszej imprezy.

Pamiątkowe statuetki otrzymują również zawodnicy - zwycięzcy prowadzonych w trakcie Turnieju klasyfikacji, których zadaniem jest wyłonienie

 • Najlepszego Strzelca Turnieju SILESIAN CUP
 • Najlepszego Zawodnika Turnieju SILESIAN CUP
 • Najlepszego Bramkarza Turnieju SILESIAN CUP

Atrakcje dla uczestników

Silesian CUP to nie tylko zmagania piłkarskie - na uczestników Turnieju Silesian CUP oprócz oczywistych emocji sportowych czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy.

W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu boisk, na których odbywają się turniejowe zmagania do dyspozycji zawodników mamy odkryty basen wyposażony w cztery niecki kąpielowe, zarówno dla świetnych pływaków jak i początkujących. Dla zarejestrowanych członków drużyn biorących udział w Silesian CUP wstęp na obiekty basenu jest w trakcie trwania imprezy bezpłatny.

Kilkaset metrów od stadionu w malowniczym sąsiedztwie zalewu Witoszówka znajduje się Skatepark - zajmujący powierzchnię 1,5ha  plac o wymiarach 40x30m, na którym rozmieszczone zostały specjalne przyrządy służące do wykonywania różnorakich elementów technicznych (tzw. tricków). Skatepark jest obiektem o charakterze uniwersalnym, czego najlepszy dowód stanowi szeroki wachlarz jego użytkowników: rolkarze, deskorolkarze, amatorzy jazdy na rowerach typu BMX.

Trudy sportowych zmagań staramy się urozmaicić różnego rodzaju pokazami np. renomowanych grup teatralnych i akrobatycznych, żonglerki piłką i wielu innych.

Stałym elementem około-turniejowych atrakcji są pokazy sprawnościowe przygotowane przez świdnicką jednostkę Straży Pożarnej. Letni skwar możemy zwalczyć prysznicem ze strażackiej sikawki a odważnym proponujemy obejrzenie panoramy naszego miasta z perspektywy kosza uniesionego przez strażacką drabinę na wysokość 50m.

W przerwach pomiędzy meczami nasi zawodnicy mogą również doskonalić swoje umiejętności na wesoło korzystając z dmuchanych trenażerów.

Atrakcje Świdnicy dla uczestników

Na naszych gości czeka również szeroka oferta naszego Miasta z wieloma zabytkami i miejscami wartymi zwiedzania.

 • świdnicka starówka z pięknie wieczorami oświetlonym Rynkiem
 • gotycka Katedra św Stanisława z najwyższą na Dolnym Śląsku i piątą co do wysokości wieżą w Polsce
 • zabytkowy Kościół Pokoju - unikatowy, największy w Europie kościół drewniany, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO
 • Muzeum Dawnego Kupiectwa
 • Muzeum Broni i Militariów
 • Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w pobliskiej Jaworzynie Śląskiej
Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ