Silesian Cup 2016 dzień 1

XI Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup 2016 rozpoczęty! Ceremonię uroczystego otwarcia urozmaiciły efektowne pokazy grupy artystycznej Everest z Wrocławia, prezentacja umiejętności żonglerki piłką Pawła Skóry oraz występy wokalne. Za zaproszenie dziękował Poseł na Sejm RP - Ireneusz Zyska oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michaak. Tradycyjną sentencję otwarcia Turnieju wygłosiła Prezydent Świdnicy Pani Beata Moskal-Słaniewska. Zaskakującym i miłym odstępstwem od scenariusza okazały się podziękowania znanego większości zebranych Jurka Brzostowskiego złożone na ręce Prezesa Gryf Świdnica i firmy DACO Dariusza Jaworskiego za wsparcie w rozwijaniu kariery sportowej. Mecze fazy grupowej rozgrywano na 7-miu boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W przerwach pomiędzy rozgrywkami zawodnicy mogli skorzystać z pobliskiego kąpieliska, loterii fantowej czy specjalnie utworzonej strefy sportu gdzie mogli sprawdzić i zmierzyć swoje zdolności techniczne i motoryczne. Wyniki rozgrywek prezentowane są online na naszej stronie.

Silesian Cup 2016 dzień 2

Za nami drugi dzień grupowych rozgrywek XI edycji Międzynarodowego Turnieju Silesian CUP 2016.
Dzisiejszą, wyższą niż wczoraj temperaturę schładzali nam świdniccy strażacy a przerwy pomiędzy meczami, kąpielami w basenach świdnickiego OSiR-u i pustoszeniem półek turniejowej loterii zapełniał mistrz piłkarskich trików - Skóra... , Paweł Skóra.

Za nami drugi dzień grupowych rozgrywek XI edycji Międzynarodowego Turnieju Silesian CUP 2016.
Dzisiejszą, wyższą niż wczoraj temperaturę schładzali nam świdniccy strażacy a przerwy pomiędzy meczami, kąpielami w basenach świdnickiego OSiR-u i pustoszeniem półek turniejowej loterii zapełniał mistrz piłkarskich trików - Skóra... , Paweł Skóra.

Silesian Cup 2016 dzień 3

Prognozy dobrej pogody sprawdziły się średnio, za to spodziewanych emocji sportowych mieliśmy w trzecim dniu Turnieju Silesian CUP 2016 ze sporą nawiązką. Nic dziwnego skoro gra toczyła się już o kwalifikacje do ścisłych grup półfinałowych.
Nie przeszkodził przelotny deszczyk i przenikliwy wiatr. W przerwach inny wymiar wymachów nogą pokazywał pikarzom młody mistrz sztuk walki i jednocześnie stary przyjaciel naszej imprezy - Jurek Brzostowski. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy kulinarne podczas których młodzi piłkarze mogli się dowiedzieć o innych niż cukier, czekolada czy baton źródłach energii do czynnego, coraz bardziej profesjonalnego sportu.

  Szczęśliwie zakończono wszystkie mecze fazy grupowej.
W kategorii U9 honoru polskiej dziecięcej piłki nożnej bronić będzie AP Chojnik Jelenia Góra, która  zakwalifikowała się do najlepszej czwórki obok Olimpii Gwardiejsk z Rosji oraz dwóch ukraińskich z Odessy. Te ostatnie stoczą bratobójczy pojedynek w półfinale.
Jeleniogórzanie dobrze prezentują się również wśród 10-latków. Tu również powalczą w półfinale, tym razem z druzyną zza południowej granicy - TJ Sokol Olsany. Drugą parę predendentów do miejsc na podium tworzy LKS Dąbroczanka Pępowo oraz KS Polonia Stal Świdnica.
Świdniczanie powalczą o prawo do gry w finale także w kategorii U12. Zmierzą się z zawodnikami Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Chwilę wcześniej przed szansą na podium, naprzeciw lubuskim kadrowiczom stanie dziewczęca ekipa UK Bielawianki Bielawa.
W kategorii U14 do półfinałów awansował debiutant na świdnickim Turnieju - Wisła Junior Sandomierz, ich przeciwnikiem w ostatnim kroku do finału będzie zespół AP Gliwice. O podobną szansę z Polonią Stal Świdnica powalczą piłkarze GKS Bełchatów.
To wszystko wyjaśni się jutro więc emocje na najwyższym poziomie mamy zapewnione.

Silesian Cup 2016 dzień 4

 "To jest już koniec, nie ma już nic
jesteśmy wolni, możemy iść..."  
- wybrzmiało na zakończenie ceremonii dekoracji zwycięzców XI edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian CUP 2016. Tak to już niestety koniec kolejnego piłkarskiego święta w gościnnej Świdnicy. Nie, na szczęście pozostają nam pięknie wspomnienia oraz niezwykłe  przeżyte emocje. Tak jesteśmy wolni i świadomi swoich wielkich możliwości. Tak, możemy iść i dalej doskonalić swoje umiejętności sportowe oraz kształtować nawyki zdrowego trybu życia.

Silesian CUP 2016 to ok 800 zawodników z 47 drużyn z 4 krajów. To ponad 200 meczy w ciągu 4 dni na 7-miu boiskach. To ponad 20-osowa ekipa organizatorów, która przy wsparciu sponsorów, firm i instytucji po raz kolejny podołała wielkiemu wyzwaniu jakim jest przeprowadzenie tak dużej imprezy sportowej.
DZIĘKUJEMY Ostatni dzień Turnieju to przede wszystkim mecze półfinałowe, finałowe oraz o kolejne miejsca w końcowej klasyfikacji.
Poziom emocji sportowych podbijał wysoki i wyrównany poziom rywalizujących drużyn, który powodował, iż o zwycięstwie sporej liczby spotkań decydowały serie rzutów karnych.
Ostatecznie najlepszymi okazali się w kategorii U9 - Czernomorec Odessa, U10 - AP Chojnik Jelenia Góra, U12 - Kadra LZPN, U14 - AP Gliwice. Szczegółowe klasyfikacje drużyn oraz wyróżnienia indywidualne znajdziecie na naszej stronie.

Podczas ceremonii dekoracji, którą uświetnili Zastępca Prezydenta Miasta Świdnica Szymon Chojnowski, Poseł na Sejm Ireneusz Zyska, Dyrektor świdnickiego OSiR Jerzy Żądło, Kierownik Referatu Sportu UM Świdnica Radosław Werner, Mistrz Świata Taekwon-Do Jerzy Brzostowski oraz główny organizator turniejów Silesian CUP, prezes UKS Gryf Świdnica oraz firmy DACCO Dariusz Jaworski - pamiątkowe puchary otrzymały wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny a medalistom oprócz okazałych pucharów i medali wręczono sprzęt sportowy. Całość tradycyjnie słodko zakończył efektowny wjazd wspaniałych tortów autorstwa jednego z wierniejszych przyjaciół naszej imprezy i sportu w ogóle - Pana Eugeniusza Kępy.

Dziękujemy Organizatorom, sponsorom i partnerom Silesian CUP. Gratulujemy jego zwycięzcom i bijemy brawo pokonanym.
Dziękujemy zawodnikom , trenerom i kierownikom drużyn. Cieszymy się z tak udanej imprezy i mamy nadzieje zobaczyć Was znów na naszym kolejnym Turnieju. Już dziś zapraszamy na zimową odsłonę - Silesian Winter CUP 2016 - w dniach 27.12.-30.12.2016.
DO ZOBACZENIA

Silesian Cup
Atrakcje turystyczne
 • ŚWIDNICA

  Świdnica położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego w powiecie świdnickim na Równinie Świdnickiej nad Bystrzycą. Leży na skraju Sudetów oraz Gór Wałbrzyskich na wysokości od 225 do 265,9 m n.p.m.

  WIĘCEJ
 • BAZA TURNIEJOWA

  Jesteśmy jednostka miejską, która zarządza obiektami sportowymi i turystycznymi na terenie Świdnicy. Współpracujemy z klubami sportowymi ze Świdnicy, a także spoza Naszego miasta.

  WIĘCEJ
 • ZAKWATEROWANIE

  UKS Gryf Świdnica organizuje zakwaterowanie na terenie Świdnicy i okolic dla  uczestników SIlesian Cup. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do komitetu Organizacyjnego. Oferujemy atrakcyjne ceny noclegów.

  WIĘCEJ
 • GASTRONOMIA

  Zapewniamy wyżywienie dla uczestnków turnieju Silesian Cup. Na terenie Świdnicy są atrakcyjne miejsca, gdzie mozna smacznie zjeść. Zapraszamy do kontaktu z Komtetem Organizacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji.

  WIĘCEJ